Fyzika ve filmech

-dlouhodobá maturitní práce z fyziky

300: bitva u Thermopyl

Stručně o filmu

Film vychází ze stejnojmenného comicsu, který je dravým převyprávěním příběhu bitvy u Thermopyl, kde se spartský král Leonidas a jeho 300 věrných bojovníků utká s mnohonásobnou přesilou Peršanů pod vedením krále Xerxa. Odvážní Sparťané bojují až do poslední kapky krve, jejich odvaha a sebeobětování způsobí sjednocení Řeků, motivuje k porážce Peršanů a přispěje rozvoji demokracie na Peloponéském poloostrově.

Ukázka z filmu

Vzhledem k tomu, že příběh vychází z komicsu, tak se v něm objevuje spousta fyzikálních jevů k zamyšlení (například jak snadno lze useknout nohu apod.). My jsme si vybrali scénu, která probíhá asi v padesáté minutě filmu. Spartští bojovníci právě odrazili první útok a dostali se na dostřel luků nepřátelských Peršanů.

Galerie

Šípy letící na Řecký oddíl.

Řecký oddíl se chrání před nepřátelským útokem svými štíty.

Video ukázka

Upozornění: Váš prohlížeč patrně nepodporuje FLASH.

Vysvětlení

Zhodnocení

Můžeme si všimnout, jak velké měli Spartští bojovníci štěstí, protože 80 procent všech šípů je minulo a jsou zabodány okolo nich do země. Ale to je jen tak na okraj ? spíše by nás zajímalo, jakou silou působily šípy na štít při dopadu a jak daleko jsou zhruba lukostřelci.

Nástěnka

K tomu filmu ještě nikdo nevložil komentář.

Přihlaste se
© 2008, Fyzika ve filmech created by Meloun Jiri